Przygotuj swoje ciało do kolejnego
startu!

Biegacz
Ozdoba
Slider

Zaczynamy od nowa!

O nas

Nasze gabinety fizjoterapii funkcjonują w formie podmiotu medycznego, którego usługi skierowane są przede wszystkim do osób uprawiających sport. Zespół FizjoOdNowy złożony jest z młodych fizjoterapeutów, którzy przez kilka lat zajmowali się leczeniem kontuzji sportowych oraz są lub byli aktywnymi sportowcami.
Drugą naszą specjalizacją jest leczenie dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych i innych problemów w obrębie twarzo-czaszki.
Oczywistym jest, że pomocy udzielimy również wszystkim innym pacjentom, których stan zdrowia wymaga poddania się zabiegom z zakresu fizjoterapii i rehabilitacji.
Gabinety wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt medyczny np. Indiba, Game Ready, PhysioGo, Impactis. Dysponujemy również, bardzo dobrze wyposażoną salką gimnastyczną.
Myślą przewodnią FizjoOdNowy jest wsparcie medyczne z poszanowaniem ciała, umysłu i uczuć Pacjenta, które ma przynieść ulgę w cierpieniu i zapobiegać wszelkim bólom fizycznym.

Nasze doświadczenie

Dlaczego zajęliśmy się fizjoterapią?

Z własnego doświadczenia wiemy, że uprawianie sportu niesie za sobą ryzyko różnych kontuzji, które ograniczają aktywność ruchową, uniemożliwiają podnoszenie poziomu sportowego, a w niektórych przypadkach wykluczają z czynnego uprawiania sportu. Wszyscy wiemy, jak ważne jest prowadzenie sportowego trybu życia, w szczególności przez dzieci i młodzież. W dobie komputerów, smartfonów oraz złych nawyków żywieniowych, sport jest dziedziną naszego życia, która ma coraz większe znaczenia dla zdrowia całego społeczeństwa.
Nasza praca ma pomóc pacjentom w szybkim powrocie do zdrowia, ma również edukować pacjentów, w jaki sposób ograniczać ryzyko kontuzji do minimum.
Chcemy również pomagać pacjentom poprzez redukcję bólu fizycznego, który niestety jest towarzyszem wszelkiego rodzaju urazów i dysfunkcji układu kostno-stawowo-mięśniowego.

Aby sprostać tym wymaganiom nasi fizjoterapeuci wzbogacają w sposób ciągły swoją wiedzę, poprzez uczestnictwo w specjalistycznych kursach szkoleniowych.

gabinetu FizjoOdNowa

Piłkarz
Poznaj nas

FizjoOdNowa to podmiot medyczny, którego usługi skierowane są przede wszystkim do osób uprawiających sport. Usługi świadczą młodzi fizjoterapeuci, którzy przez kilka lat zajmowali się leczeniem kontuzji sportowych. Naszą drugą specjalizacją jest leczenie dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego i innych problemów w obrębie twarzo-czaszki.

Dowiesz się więcej o naszym zespole z poniższych opisów:

Osoba
Członek
Specjalizacja

Doświadczenie:

Jestem absolwentem fizjoterapii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Bezpośrednio po uzyskaniu dyplomu rozpocząłem pracę w prywatnym gabinecie fizjoterapii, a także w klubie piłkarskim Korona Kielce. Oprócz tego odpowiadam za opiekę medyczną nad młodymi adeptami piłki nożnej w Kieleckim Klubie Piłkarskim KKP Korona. Niezwłoczne rozpoczęcie intensywnej pracy pozwoliło mi uzyskać doświadczenie w rehabilitacji pacjentów w każdym wieku, niekoniecznie... czytaj więcej
Członek
Specjalizacja

Doświadczenie:

Jestem Absolwentem Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Oprócz pracy w prywatnym gabinecie jestem fizjoterapeutą w pierwszej drużynie Korony Kielce.   W praktyce zajmuję się pacjentami z dolegliwościami bólowymi m.in. układu kostno-mięśniowego (bóle kręgosłupa, bóle stawów obwodowych), w stanach ostrych i przewlekłych, pacjentami pourazowymi i po zabiegach operacyjnych, pacjentami z... czytaj więcej
Członek
Specjalizacja

Doświadczenie:

Jestem absolwentem Fizjoterapii II stopnia oraz Wychowania Fizycznego I stopnia, ze specjalnością Odnowa Biologiczna. Najczęściej pracuję z dziećmi z wadami postawy, skoliozami,  podwyższonym napięciem mięśniowym, dolegliwościami bólowymi, oraz pacjentami pourazowymi. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyłem między innymi jako wolontariusz, podczas obozu sportowego dla niepełnosprawnych, organizowany przez Start Kielce, Kielnarowa 2017, oraz jako prowadzący... czytaj więcej
Urządzenia, którymi dysponujemy

Indiba

-terapia falą radiową

Game-Ready

-krioterapia miejscowa

Impactis

-terapia falą uderzeniową

PhysioGo

-terapia ultradźwiękowa, magnetoterapia, elektroterapia, laseroterapia

Recovery Pump

-drenaż limfatyczny

Compex SP

-elektrostymulacja mięśniowa

Dysponujemy również salką gimnastyczną, wykorzystywaną w trakcie zabiegów
kinezyterapii oraz treningów funkcjonalnych.

  • szybszy powrót do pełnej sprawności

  • redukcja dolegliwości bólowych

  • skrócony czas gojenia i regeneracji uszkodzonych tkanek

  • zmniejszenie podatności na kontuzje

  • poprawa komfortu codziennego życia

Dysponujemy tło
Poprzedni
TERAPIA STAWÓW SKRONIOWO- ŻUCHWOWYCH TMJ Valerio Palmerini PT-MSc, PhD (c) moduł I i II 
HVLA. MANIPULACJE KRÓTKODŹWIGNIOWE.
KINETIC CONTROL LEVEL 1.  KRĘGOSŁUP LĘDŹWIOWY, BIODRO.
FDM INTENSYWNY. Terapia manualna zwalczania bólu.
TAPING. Taping stosowany w rehabilitacji i sporcie.
REHABILITACJA W STOMATOLOGII- Diagnostyka i leczenie pacjentów dorosłych z wadami zgryzu i   dysfunkcją narządu żucia w ujęciu holistycznym
URAZY PIŁAKRSKIE Carolina Medical Center.
DRY NEEDLING. IGŁOTERAPIA SUCHA.
FLOSSING W REHABILITACJI I TRENINGU. Leczenie kompresją.
Następny
Poprzedni
Następny
Mapa